masnouballet.cat | Intensius
Dansa, Ballet, Masnou
15798
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15798,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Stage d’estiu i instensius de dansa

De 4 a 9 anys

Matins: 2 – 20 de juliol (opció a escollir setmanes.) dilluns-divendres , 09h-13h (opció d’acollida 8h-9h i 13h-14h).

Ballet, modern, tallers de dansa i jocs.

De 8 a 13 anys

Tardes: 2 – 20 de juliol (opció a escollir setmanes). Dilluns, dimecres i divendres de 16h – 19h.

Ballet, contemporani, tallers de dansa, coreografia
i maquillatge  escènic.

PUNTES (nivell iniciació) I TALLER COREOGRÀFIC:
3 – 19 de juliol. Els dimarts i dijous, 17:30h – 19:00h. (al final del curs es farà una mostra de les coreografies).

+ 13 anys intensiu de dansa clàssica i coreografia ( Nivell mig-avançat. És imprescindible tenir un cert nivell de dansa).

Tardes: 2 – 20 de juliol (opció a escollir setmanes). Dilluns – divendres (dill-dimx-div de 19h a 20:30h. Dimarts i dijous 19h – 21:30h).

Dansa clàssica i puntes. Classes de repertori i taller coreogràfic. (al final del curs es farà una mostra de les coreografies).

Horari  dansa clàssica adults durant el mes de juliol:

Els dilluns i dimecres: 20:40h ( nivell iniciació)

De dilluns a  divendres:  19h ( nivell mig/avançat)

Professores convidades

PORTRAIT anna

Mtra. ANA CAMARERO

Estudio en el Teatro Colon de Buenos Aires y en la Escuela de Danza de Bahía Blanca  – Argentina – donde obtuvo el título de profesora de Danza Clásica formada en el Método Vaganova con los fundadores de  L’ Original Ballet Russe dirigido por el Coronel W. de Basil.

En su formación se destaca el entrenamiento en Danza Contemporánea, Jazz, Tango fusión, Composición Coreográfica, Pantomima, Técnicas de Elongación, Metodología de la Enseñanza, entre otras.

A los 16 años comienza su carrera de bailarina profesional  ingresando al cuerpo de baile del Ballet del Sur – Argentina –  y ascendiendo luego a las primeras categorías

Recibió becas internacionales de l’Ecole Simone Suter – Suiza – de l ‘Ecole Superieur de Bruxelles – Bélgica – del Estudio M.S. Bragagnolo – U.S.A –  , perfeccionándose con renombrados maestros de la escuela americana y de  Mudra School de Maurice Bejart . Por su parte, la  Embajada de Francia la elige  como única becaria para perfeccionarse con maestros de l´Opéra de Paris.

En Europa, integro los Ballets  de l’ Opéra du Rhin y el S. & Brillantine Ballet.

Interpretó roles de solista y primera bailarina del repertorio internacional tales como Giselle, Coppelia, Lago de los cisnes, Baile de graduados, Carmen, Cantares, Suite en blanc , Gaiete Parisienne y Bolero, trabajando bajo las ordenes de coreógrafos , maestros y directores tales como Tamara Grigorieva, Oscar Araiz, Mario Galizzi, Octavio Cintolesi ,Vittorio Biaggi, Víctor Ullate, Roland Petit y Maurice  Bejart.

El Ballet del Sur  la distingue para desempeñarse como Maestra de cuerpo de Baile, en la realización de montajes coreográficos y como miembro de Jurado de Concursos.

Ha recibido elogiosas críticas y menciones en diversos periódicos y revistas y libros de la especialidad tales como Balletin Dance e Historia General de la Danza en Argentina  entre otros.

En la actualidad es Maestra de Baile invitada, Mtra. preparadora de Concursos y  Repositora en Francia, Bélgica, Estados Unidos y Argentina, donde también forma  niños, jóvenes y maestros en la enseñanza oficial

CAN_1523fB

Mar Escoda

Professional experience:

– Don Quijote (Éric Vu-an) with Ballet de Nice Côte d’Azur

– La Sylphide (Auguste Bournonville) with Ballet de Nice Côte d’Azur

– Concerto (Mac Millan) with Northern Ballet

– My First Ballet: Sleeping Beauty (George Williamson) with English National Ballet

–  My First Ballet: Cinderella (George Williamson) with English National Ballet

– Cinderella (Paul Chalmer) with The Moravian-Silesian National Theater – 2016: Midsummer   Night’s Dream (Yuri Vamos) with The Moravian-Silesian National Theater

 

Dance studies:

–  Northern Ballet Graduate Programme

– Balletschule Theater Basel (Graduated) Teachers: Amanda Bennett, Cinthia Labaronne, Rafael Avinkjan, Sebastian Riou, Duncan Rownes, Selatin Kara, Eva Zmecova, Tamas Moricz. Guests teachers: Cinthya Harvey, Sandrine Cassinni, Gregory Chicherin, Ivan Korneev, Sara Lourenco, Marco Volta, Pompea Santoro, Stefanie Ardnt, Nanette Glushak.

– Conservatori Professional de Dansa del Institut del Teatre de Barcelona (Graduated)

 

Stage experience:

–  “Serenade” (G. Balanchine) with Ballettschule Theater Basel

–  “Giselle” variation 1st act and “Spring Girl” (Mats Ek) at Prix de Lausanne

–  “Lise” in La Fille Mal Gardeé (Heinz Spöerli) with Ballettschule Theater Basel

–  “Bolero” (Richard Wherlock) with Ballettschule Theater Basel

–  “Who Care’s” (G. Balanchine) with Ballettschule Theater Basel – 2013/2014/2015: “Sugar Plum” and “Clara” in Nutcracker with Ballettschule Theater Basel

 

Competitions/ Workshops:

–  Prix de Lausanne 2016 Candidate

–  International Ballet Masterclasses in Prague

–  D&D Summer Intensive Masterclass (Teachers: David and Daria Makatheli, Natalia Hoffman and Ludmila Kovaleva)

–  Forsythe Workshop with Stefanie Ardnt

–  1st Prize in “Concurso Internacional de danza de Ribaroja del Turia”, Spain

–  1st Price in the International Competition “Dance Triumph” in Bad Krozingen, Germany